Články

Kartové hry ako prevencia vašej pamäte

Kartové hry bavili ľudí po stáročia a vždy boli skvelým spôsobom, ako tráviť čas. Sú sociálne, prenosné a lacné (pokiaľ nehazardujete s peniazmi) a pravidlá sa dajú ľahko naučiť.
Všetky tu spomenuté hry sa dajú hrať so štandardným 52-kartovým balíčkom. Väčšinu kartových hier pre viacerých hráčov je možné zmenšiť alebo zväčšiť, aby sa do nich zmestilo viac alebo menej hráčov a tu uvedené hry nie sú výnimkou. Existujú variácie pre troch ľudí, ale najlepšie sú, keď hráte len s dvoma.
500 Rummy
500 Rummy sa hrá v kolách, ktoré sa končia, keď jednému hráčovi nezostanú v ruke žiadne karty. Háčik je v tom, že ak máte na konci kola stále v ruke karty, hodnota týchto kariet sa odpočítava z vášho skóre.
Cribbage
Keď sú karty rozdané, každý hráč dostane šesť kariet a dve musí odhodiť, ktoré idú „do postieľky“ – extra ruka, z ktorej môže dealer získavať body.
Cribbage je dokonalá rovnováha stratégie a šťastia. S pravidlom vyhadzovania na začiatku hry musíte určiť svoju stratégiu skôr, ako budete vedieť, či ju budete môcť vykonať. K dispozícii je tiež náhodná karta, ktorá je otočená lícom nahor a ktorú môžu obaja hráči počítať ako súčasť svojej ruky. Môžete si teda vybrať, čo chcete zahodiť v nádeji, že sa objaví konkrétna karta. Hra sa končí v momente, keď ktorýkoľvek z hráčov dosiahne dohodnutý súčet, či už priložením alebo počítaním svojich kariet.
Ďalšie kartové hry, ktoré stoja za zmienku:
Euchre
Poker
Hearts
Cheat (I Doubt It)
Fan Tan
99
Rummoli
Spite and Malice

Okrem toho môžu online kartové hry zlepšiť vašu pamäť, koncentráciu a zručnosti, najmä ak hráte proti náročnejším súperom, vďaka čomu budete viac premýšľať a používať stratégie, ak chcete vyhrať. Veľkou výhodou kartových hier je prevencia a oddialenie poklesu pamäti – zapojením vášho mozgu udržujú karty ostrú vašu celkovú pamäť a schopnosti myslenia a chránia a vyživujú vaše bunky. To je skvelé pre ľudí so zdravotným postihnutím – kartové hry sú pre každého skvelým spôsobom, ako zostať duševne aktívny.Čo sú stávky bez rizika a ako fungujú?

Ponuky stávok bez rizika sú skvelým zdrojom vyrovnaného zisku zo stávok. Sú obľúbené a skvelé na nich je, že so správnou stratégiou si môžete zaistiť zisk bez ohľadu na jej výsledok. Definícia bezrizikovej stávky je jednoduchá. Je to populárna ponuka medzi stávkovými kanceláriami a tipérmi, ktorú môžu uzavrieť s vedomím, že ak prehrajú, dostanú späť celý [...]

Aké výhody prinášajú 3-valcové výherné automaty v online kasíne?

Jedná sa o klasické hry, ktoré možno poznáte z Stone Gaming, či iných kasín. Mnohí výrobcovia vyrábajú tieto hry pre kamenné kasína aj online kasína, preto sú také podobné a populárne. Naozaj sa výhra v nich oplatí? Aké výhody vám z toho, okrem samotnej výhry, plynú? To sa dozviete v dnešnom článku. Hra zadarmo Prvá výhoda je v tom 3-valcové [...]

Jackpot v kasíne: Čo to vlastne je?

Hranie rôznych kasínových hier je teraz prístupnejšie, pretože k nim máme prístup online. Je to oveľa jednoduchšie, najmä ak máme mobilný telefón alebo akékoľvek iné internetové zariadenie. V online kasínach si v porovnaní s bežnými typmi užijeme veľa pohodlia. Majú tiež širokú škálu hier na hranie, v ktorých môžeme skúsiť šťastie a zistiť, či máme šancu vyhrať. Hranie [...]

Prečo sú kasínové turnaje také populárne?

V posledných rokoch môžeme vidieť veľký nárast popularity online kasín. Hranie v týchto kasínach môže byť pre ľudí dostatočným potešením, najmä ak využívajú ich bonusy. Čo by však mohlo byť ešte vzrušujúcejším, je účasť na kasínovom turnaji. Ako vlastne fungujú? Kasínové turnaje sa konajú v rámci množstva hier a v plánovanom termíne, na ktoré sa treba zaregistrovať, prípadne uhradiť vstupné. [...]

Share this post